Australian Open: najwyżej sklasyfikowana Krejcikova, Siniakova wygrywa debel kobiet

Najwyżej sklasyfikowane Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova zrobiły kolejny ważny krok w partnerstwie, który rozpoczął się w rankingu juniorów, kiedy wygrały w niedzielę Australian Open w deblu kobiet 6-7 (3), 6-4, 6-4 z nierozstawionymi Anną Danilina i Beatriz Haddad Maia.

Czeska para zdobyła swój pierwszy tytuł Australian Open, zdobywając jeden tytuł Wimbledonu i dwa tytuły French Open, aby zbliżyć się o krok do kariery Wielkiego Szlema w deblu. Są także mistrzami olimpijskimi.

Byli finalistami w Melbourne w zeszłym roku, ale spadły 6-2, 6-3 do Elise Mertens i Aryny Sabalenki. Krejcikova również była w szczytowej formie w singlu w Melbourne w tym roku, zanim niespodziewanie spadła do Madison Keys w ćwierćfinale.

Najlepsze rozstawienia zostały w pełni rozciągnięte przez Danilinę z Kazachstanu i Haddada Maię z Brazylii, którzy nawiązali współpracę niecały miesiąc temu i byli niepokonani w dziewięciu meczach przed niedzielą. Wygrali tytuł debla w Sydney Classic, zanim zmierzyli się ze swoim pierwszym wspólnym turniejem wielkoszlemowym.

Danilina i Haddad Maia zostali pierwszą parą, która wzięła set od Krejcikovej i Siniakovej w Melbourne i utrzymała finał przy życiu przez 2 godziny i 42 minuty, zanim ostatecznie uległa.

Dobrze wypracowane partnerstwo Krejcikovej i Siniakovej było czasami drastyczne w niedzielę, zanim doświadczenie ich przeciągnęło. Siniakova była bardziej aktywna w pierwszych dwóch setach, podczas gdy Krejcikova wydawała się wyjątkowo utknąć na linii bazowej i mniej mobilna niż zwykle w siatce.

Krejcikova awansowała w ostatnim secie i zdobyła wiele kluczowych punktów, uderzając mocno środkiem kortu, podczas gdy Siniakova dośrodkował w siatce na woleje ze sprzęgłem.

Siniakova w trzecim secie zaserwowała w meczu przy 5-2, ale Danilina i Haddad Maia, co nie można odmówić, złamali jej serw.

Haddad Maia zagrał serw przed wiwatującymi fanami machającymi flagami Brazylii, zanim Krejcikova odniosła zwycięstwo na serw.

„Zagraliście dwa wspaniałe turnieje i mam nadzieję, że będziecie dalej razem kontynuować i mam nadzieję, że będziemy mieć więcej takich walk, ponieważ to prawdziwa przyjemność dzielić z wami kort” – powiedziała Krejcikova. „Jesteś naprawdę niesamowity.

„Chcę również podziękować mojemu partnerowi za zabawę ze mną przez bardzo, bardzo długi czas. Bardzo się cieszę, że nadal tak dobrze ze sobą współpracujemy, a nasza współpraca dopiero się rozwija, więc bardzo się z tego cieszę i nie mogę się doczekać kolejnej przygody.

Siniakova podziękowała Krejcivoce za wsparcie w ostatnich trudnych czasach.

„Dziękuję za to, że mocno mnie popychasz, pomagasz mi i po prostu jesteś po mojej stronie na boisku” – powiedziała.

Najwyższe rozstawienia spadły w pierwszym secie, gdy serw Siniakovej został przełamany w trzeciej grze. Wyrównali, przełamując Danilinę w ósmym meczu, a Siniakova i Danilina ponownie stracili swoje podania, zanim set zakończył się dogrywką.

Danilina i Haddad Maia zdobyli pierwsze sześć punktów w dogrywce i trzymali się wygodnie, aby zdobyć seta.

Haddad Maia zrezygnował z podania w pierwszym meczu drugiego seta, a Krejcikova i Siniakova utrzymali tę przewagę, aby wyrównać mecz. Przełamali również Haddada Maię, zdobywając wczesną przewagę w decydującym secie, zanim ich nierozstawieni rywale walczyli o przedłużenie meczu.

Haddad Maia przegrał już finałową porażkę z Krejcikovą i Siniakovą, przegrywając z parą w finale French Open juniorów.

„Nie mieliśmy znowu grać razem w tym tygodniu” – powiedziała, zwracając się do Daniliny. „Myślę, że zagraliśmy najlepiej we wszystkich meczach. Myślę, że w trzecim secie rozegraliśmy osiem meczów, więc daliśmy z siebie wszystko i jestem bardzo dumny, że mogę się z wami uczyć.

„Gratulacje dla Barbory ​​i Katariny. Grałem z tobą 10 lat temu w finałach juniorów Rolanda Garrosa i też przegrałem. Ale wy robicie dobrą robotę przez te wszystkie lata.

Danilina była gwiazdą na University of Florida, zdobywając tytuł NCAA z Florida Gators przed ukończeniem studiów ekonomicznych w 2018.