Rosja została srebrnym medalistą mistrzostw Europy w minipiłce nożnej

Rosja (bbabo.net), - Reprezentacja Rosji w futsalu zatrzymała się o krok przed zdobyciem mistrzostwa Europy. Prowadząc 2:0 w finałowym meczu z Portugalią nasi chłopcy ostatecznie przegrali - 2:4.

Portugalczycy przyjechali do Amsterdamu jako aktualni mistrzowie świata i Europy. Oczywiście byli jednymi z faworytów turnieju. W tym samym czasie podopieczne Jorge Brazy mogły zostać wyeliminowane w półfinale: przegrywając 0:2 z Hiszpanami, Portugalia zmieniła bieg spotkania i wygrała (3:2). Niestety, prawie ten sam scenariusz czekał na nas dzisiaj - w finale.

Już w pierwszej połowie Rosjanie dzięki staraniom Antona Sokołowa i Andrieja Afanasjewa wyszli na prowadzenie 2:0. Po straceniu dwóch bramek naraz, podobnie jak w poprzednim meczu, Portugalczycy dodali i jeszcze przed przerwą zlikwidowali lukę w bramce - strzelił Tomas Paco. W drugiej połowie przeciwnik zaczął coraz częściej zagrażać naszej bramce i ostatecznie postawił na swoim. Dzięki deblowi Andre Coelho i bramce Pany Vareli Portugalczycy po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Europy.

Jeśli chodzi o drużynę rosyjską, drużynie Siergieja Skorowicza przegapiła wielką szansę na zdobycie pierwszego od 1999 roku złota w Euro. Mimo to występ naszego zespołu można nazwać sukcesem. Rosja po raz piąty w historii została srebrnym medalistą mistrzostw Europy – to jeden z najlepszych wyników wśród wszystkich drużyn narodowych.