Final Four Proliga, BNI Powerless Against Lavani

Bogor, - Siatkówka mężczyzn Jakarta BNI 46 była bezradna wobec Bogora Lavaniego w pierwszym meczu finałowej czwórki PLN Mobile Proliga 2022.

BNI poddał 0-3 (19-25, 13-25, 11-25) w kraterze GOR Candradimuka Padepokan Siatkówka General Kunarto Police, Sentul, Bogor, piątek (11.3.2022).

W meczu otwarcia finałowej czwórki Lavani nie miał jednej ze swoich gwiazd, Doni Haryono, który był narażony na Covid-19. Oprócz Doni, czterech innych graczy Lavani również uzyskało wynik pozytywny, a mianowicie Beni Haryono, Prasojo, Daffa NM i Hendra Kurniawan. Doni i Daffa to gracze, których Lavani zawsze używa.

Oficjalny przedstawiciel Lavani, Roy Makpal, powiedział, że zwycięstwo było spowodowane motywacją graczy do swobodnej gry.

Trener BNI 46, Samsul Jais, przyznał, że jego drużyna spóźniła się na rozgrzewkę. Tak więc, rozpoczynając rywalizację, zawodnicy sami popełniali wiele błędów, zwłaszcza serwowania.

– Przegrana pierwszego seta utrudniła nam rozwój gry w drugim i trzecim secie – dodał po meczu Samsul.