Sport Wiadomości

Skoczki Lasitskene i Sidorova zostały najlepszymi zawodniczkami roku według ARAF

Rosja (bbabo.net), - Skoczek wzwyż Maria Lasitskene i tyczka Anzhelika Sidorova zostały najlepszymi zawodniczkami roku według Ogólnorosyjskiej Federacji Lekkiej Atletyki (ARAF).

Maria Lasitskene, która trzy razy z rzędu zdobyła mistrzostwo świata, doznała kontuzji na krótko przed igrzyskami olimpijskimi. Marii udało się wyzdrowieć, ale jej wyniki spadły w przewidywalny sposób. Tak więc w Tokio jechała nie w swojej zwykłej roli ulubienicy i żelaznej pretendentki do złota, ale raczej jako czarnego konia. Ale Lasickene pokazał charakter i zdobył tytuł olimpijski. Nieco później odniosła piąte zwycięstwo w finale Diamentowej Ligi i znalazła się na szczycie listy światowego sezonu z wynikiem 2,05 metra.

Angelica Sidorova zdobyła srebrny medal na Igrzyskach, choć była gotowa wspiąć się na najwyższy stopień podium. Co udowodniła w finale Diamentowej Ligi w Zurychu. Tam zdobyła symboliczną wysokość 5 metrów, łamiąc poprzeczkę na około 5,01.

Najlepszym trenerem roku został mentor Marii Lasitskene, Gennady Gabrilyan. Mistrzyni świata i Europy juniorów w rzucie dyskiem Violetta Ignatieva oraz srebrny medalista mistrzostw świata juniorów w biegu na 400 m przez płotki Denis Nowoselcew zostali nazwani Wschodzącymi Gwiazdami.