Premier League: Chelsea walczy o remis 2:2 z Liverpoolem

Chelsea odrobiła stratę dwóch goli i zremisowała z Liverpoolem 2:2 w zapierającym dech w piersi starciu między dwoma ścigającymi tytuł na Stamford Bridge w niedzielę, ale impas sprawił, że Manchester City miał 10 punktów przewagi na szczycie.

Remis oznaczał, że Chelsea pozostała na drugim miejscu z 43 punktami z 21 meczów, o jeden punkt przed Liverpoolem, który ma jeden mecz, i liderem Manchesterem City, który ma 53 punkty z 21.

Obie drużyny osłabione kluczowymi nieobecnościami – a Chelsea straciła napastnika Romelu Lukaku po tym, jak skrytykował taktykę trenera Thomasa Tuchela – Liverpool szybko wydawał się mieć grę w garści po bramkach Sadio Mane'a i Mohameda Salaha, zanim odeszli na Puchar Afryki Narody.

Mane wykorzystał błąd Trevoha Chalobaha i otworzył wynik w dziewiątej minucie, a Salah podwoił prowadzenie 17 minut później, gdy minął Marcosa Alonso i przebił piłkę nad bramkarzem Edouardem Mendym z wąskiego kąta.

Jednak the Blues wdarli się do gry w 42. minucie, kiedy Mateo Kovacic majestatycznie strzelił z woleja ze słupka z krawędzi pola karnego po tym, jak wybił piłkę rezerwowy bramkarz Liverpoolu, Caoimhin Kelleher.

Cztery minuty później Chelsea wyrównała, gdy Christian Pulisic trafił po podaniu N'Golo Kante, które pokonało pułapkę ofsajdową Liverpoolu, a amerykański napastnik spokojnie przerzucił piłkę nad Kelleherem do siatki.

Obie strony zbliżyły się do siebie w drugiej połowie, a Mendy i Kelleher wykonali dobrą interwencję.